Bakterie E.coli w wodzie. Stacja Uzdatniania Wody „Kortowo” wyłączona z eksploatacji

Bakterie E.coli w wodzie. Stacja Uzdatniania Wody „Kortowo” wyłączona z eksploatacji

- Kategoria: Wiadomości
0

woda

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie informuje, że z powodu stwierdzenia obecności zanieczyszczenia biologicznego wody na Stacji Uzdatniania Wody „Kortowo” (prawdopodobnie bakterią z grupy E.coli) została ona wyłączona z eksploatacji.

Pogorszenie jakości wody zostało stwierdzone podczas rutynowych badań. Trwa intensywne płukanie filtrów oraz zbiorników wody czystej. Badana jest woda w sieci w otoczeniu SUW Kortowo. Płukane są również sieci wodociągowe (magistralne i rozdzielcze), którymi dostarczana jest woda z SUW „Kortowo” w rejonie Kortowa, Brzezin i Osiedla Mleczna.

Z powodu wyłączenia SUW Kortowo i przejęciu jej zadań przez pozostałe stacje na terenie Olsztyna, możliwe są spadki ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz zmiany jej klarowności.

Informacja o wyłączeniu Stacji została przekazana właściwym organom, w tym Powiatowemu Państwowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Olsztynie. Kolejny komunikat zostanie wydany w dniu 29 lutego 2016 r. o godz. 10 – informuje PWiK w Olsztynie.

Źródło: PWiK w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wernisaż wystawy „Budowa mostu św. Jakuba w Olsztynie” Bożenny Koper

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza wernisaż wystawy