Badania podróży w Olsztynie i gminach sąsiednich

Badania podróży w Olsztynie i gminach sąsiednich

- Kategoria: Wiadomości
0

tramwaj-olsztyn

W październiku i listopadzie na terenie Olsztyna oraz gmin Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda będzie prowadzone badanie ankietowe dotyczące sposobu podróżowania mieszkańców do pracy, miejsca nauki, na zakupy lub do domu. Badanie jest realizowane na zamówienie Gminy Olsztyn przez instytut badawczy PBS Sp. z o.o.

Zależy nam na poznaniu codziennych zachowań komunikacyjnych użytkowników transportu zbiorowego, kierowców samochodów osobowych, pieszych, a także rowerzystów, motocyklistów, użytkowników skuterów, hulajnóg, deskorolek itd.

Uzyskane informacje posłużą między innymi do lepszego dostosowania komunikacji publicznej do potrzeb podróżnych oraz do planowania transportu w Olsztynie i sąsiednich gminach – informuje Urząd Miasta.

Jak będzie przebiegać badanie?

Ankieterzy PBS Sp. z o.o. w trakcie odwiedzin wylosowanych gospodarstw domowych będą pytać o miejsca odwiedzane w dzień roboczy, sobotę i niedzielę, sposoby i czas dotarcia do tych miejsc, a także cele podróży.

O udział w badaniu poproszeni zostaną wszyscy obecni domownicy, zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci od 6 roku życia. Za młodszych domowników wypowiedzą się ich rodzice lub opiekunowie.

Czas prowadzenia wywiadu z jednym respondentem nie powinien być dłuższy niż 10 minut.

Kiedy i gdzie pojawią się ankieterzy?

Badanie będzie prowadzone w październiku i listopadzie 2018 r. Ankieterzy będą pracować w dni robocze w godzinach 17:00 – 21:30, a także w soboty w godzinach 10:00 – 21:30.

Udział w badaniu jest anonimowy i dobrowolny. PBS Sp. z o.o. posiada certyfikat Programu Kontroli Jakości Bezpieczeństwa Informacji, który gwarantuje właściwe i bezpieczne przetwarzanie danych zebranych podczas badań oraz certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,