Autobusy z Turcji trafią do Gminy Dywity

Autobusy z Turcji trafią do Gminy Dywity

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

We wtorek 15 maja wójt Jacek Szydło podpisał umowę z firmą MMI ze Zbyszewa pod Słupskiem na dostawę 3 nowych autobusów miejskich typu MINI, które uzupełnią tabor na dojazdowych liniach gminnych D1, D2 i D3. Do końca stycznia 2019 roku do Dywit trafią trzy niskowejściowe autobusy produkcji tureckiej – model Karsan Jest Euro 6.

Postawiliśmy na rozwój transportu publicznego i był to dobry kierunek, bo coraz więcej mieszkańców korzysta z linii gminnych i komunikacji podmiejskiej – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Autobusy MINI z Turcji to produkt sprawdzony, który zbiera wiele pozytywnych opinii, a jego zaletą jest również niski koszt eksploatacji, dostępność części zamiennych i małe zużycie paliwa.

Autobusy zabiorą na pokład 25 osób (miejsca siedzące i stojące), wewnątrz będzie też miejsce dla wózka inwalidzkiego lub wózka z dzieckiem. Autobusy będą wyposażone w ekonomiczny silnik diesla, klimatyzację, monitoring wewnętrzny, System Informacji Pasażerskiej i elektroniczne tablice informacyjne. Koszt zakupu trzech autobusów to nieco ponad milion złotych. Inwestycja jest dofinansowana środkami unijnymi z projektu poprawiającego ekomobilność w Gminie Dywity.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili