Autobusy z Turcji trafią do Gminy Dywity

Autobusy z Turcji trafią do Gminy Dywity

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

We wtorek 15 maja wójt Jacek Szydło podpisał umowę z firmą MMI ze Zbyszewa pod Słupskiem na dostawę 3 nowych autobusów miejskich typu MINI, które uzupełnią tabor na dojazdowych liniach gminnych D1, D2 i D3. Do końca stycznia 2019 roku do Dywit trafią trzy niskowejściowe autobusy produkcji tureckiej – model Karsan Jest Euro 6.

Postawiliśmy na rozwój transportu publicznego i był to dobry kierunek, bo coraz więcej mieszkańców korzysta z linii gminnych i komunikacji podmiejskiej – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Autobusy MINI z Turcji to produkt sprawdzony, który zbiera wiele pozytywnych opinii, a jego zaletą jest również niski koszt eksploatacji, dostępność części zamiennych i małe zużycie paliwa.

Autobusy zabiorą na pokład 25 osób (miejsca siedzące i stojące), wewnątrz będzie też miejsce dla wózka inwalidzkiego lub wózka z dzieckiem. Autobusy będą wyposażone w ekonomiczny silnik diesla, klimatyzację, monitoring wewnętrzny, System Informacji Pasażerskiej i elektroniczne tablice informacyjne. Koszt zakupu trzech autobusów to nieco ponad milion złotych. Inwestycja jest dofinansowana środkami unijnymi z projektu poprawiającego ekomobilność w Gminie Dywity.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Stomil Olsztyn awansował na pozycję lidera 1 Ligi

W meczu dziewiątej kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze