Artystyczne ferie w BWA

Artystyczne ferie w BWA

- Kategoria: Galerie sztuki, Kultura
0

bwa

Jak co roku na czas ferii zimowych Galeria Sztuki BWA w Olsztynie przygotowała szczególną ofertę dla najmłodszych.

Organizowane przez nas w tym czasie artystyczne warsztaty zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to za sprawą unikatowych propozycji. Nasze autorskie zajęcia na pewno pozwolą przybliżyć dzieciom świat sztuki. Uczestnikom zajęć proponujemy poznanie nowych, ciekawych technik malarskich i przestrzennych, a to wszystko w tajemniczym miejscu jakim jest galeria sztuki i w atmosferze dobrej zabawy i współpracy. Zajęcia poprowadzą Olga Orzeł-Kopeć – historyczka sztuki i mama oraz Natalia Tejs – plastyczka.

Tematy warsztatów:

Kolorowe Mandale
Wykonywanie mandali (symetrycznych kompozycji geometrycznych zamkniętych w kole, wzorowanych na sztuce tybetańskiej) techniką łączoną – farby plakatowe, mazaki, wycinki z gazet, ryż, kasza; zajęcia mają na celu doskonalenie kompozycji symetrycznej, wyciszenie.
Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Co to jest abstrakcja?
Dzieci w małych grupach tworzyć będą kompozycje abstrakcyjne na zadany wcześniej temat, następnie zamieniając się pracami z innymi grupami wyobrażać sobie będą, co mogłaby przedstawiać obrazy kolegów, gdyby namalowane było na nich np. jedzenie, czy uczucie. Warsztaty mają na celu uświadomić dzieciom, w jak różny sposób możemy interpretować sztukę.
Prowadzenie: Natalia Tejs

Przestrzenne Mobile
Wykonywanie obiektów wzorowanych na sztuce kinetycznej, z materiałów takich jak: patyki, koraliki, sznurki, przeznaczonych do zawieszenia w domu; zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na formy przestrzenne i ruch.
Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Collage – uczymy się co to jest tonacja barwna
Podczas tych warsztatów dzieci poznają dwa zagadnienia z zakresu sztuki – technikę, w której będą tworzyć czyli collage, a także termin „tonacja”. Uczestnicy warsztatów będą mieć za zadanie stworzyć collage w odpowiedniej gamie kolorystycznej. Żeby pracę nieco ułatwić każda grupa dostanie wcześniej hasło związane z konkretnym kolorem np. niebo, czy ogień. Praca w grupach.
Prowadzenie: Natalia Tejs

Artystyczne ferie w BWA skierowane są zarówno do dzieci przedszkolnych i szkolnych, odbywać się będą od 27 stycznia do 5 lutego (wtorki, środy i czwartki). zawsze o godz. 10.00 i 12.00. Każdy z warsztatów trwa około godziny. Wstęp: dzieci 5 złotych, opiekunowie grup bezpłatnie.
Zapisy pod nr. tel. (89) 522 27 09, ilość miejsc ograniczona!

 

Źródło: BWA w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na