Areszty za wymuszenie rozbójnicze

Areszty za wymuszenie rozbójnicze

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Trzech mieszkańców powiatu bartoszyckiego, miało siłą pozbawić wolności pokrzywdzonego, a następnie zażądać pieniędzy. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, przy wsparciu olsztyńskich antyterrorystów. Sprawa nadzorowana była przez bartoszycką prokuraturę. Kodeks karny za popełnienie tych przestępstw przewiduję karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu (06.03.2017r.), do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyszedł pokrzywdzony, który poinformował, że dwa dni wcześniej, trzech nieznanych mu mężczyzn groziło mu pozbawieniem życia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna miał zostać siłą pozbawiony wolności, a następnie wywieziony kilka kilometrów poza miasto. Tam trzech podejrzanych tj. Marcin K., Krystian K. oraz Jarosław N. zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy.

Mężczyźni w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym, grozili mu słownie oraz zadawali uderzenia w twarz. Zgłaszający zapamiętał markę pojazdu oraz cząstkowe numery rejestracyjne pojazdu. Od tej pory, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, prowadzili zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjne, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Bartoszycach. Ze względu na przeszłość podejrzanych, (tj. Marcin K.-wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, Krystian K. – przestępstwa narkotykowe), podjęto decyzję o zatrzymaniu sprawców przy użyciu policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej z Olsztyna.

9 marca br. na jednej z ulic w Bartoszycach, antyterroryści używając m.in. granatów hukowych, zatrzymali trzech mieszkańców Bartoszyc, podejrzewanych o popełnienie tych przestępstw. Jeszcze tego samego dnia, cała trójka została przewieziona do policyjnych aresztów. Dzień później, podejrzani zostali przewiezieni do bartoszyckiej prokuratury, gdzie złożyli wyjaśnienia w sprawie. Marcin K., Krystian K. oraz Jarosław N. częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów.

Policjanci wraz z prokuraturą wnioskowali do sądu o trzymiesięczny areszt. 10 marca br. sąd przychylił się do wniosku i mieszkańcy powiatu bartoszyckiego trafili do aresztu. Kodeks karny za przestępstwo pozbawienia wolności przewiduję karę 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego, prawo przewiduje kare nawet 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Olsztyn (kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowych posterunków policji w Olsztynie

Komendant Miejski Policji w Olsztynie zaprasza mieszkańców Olsztyna