Areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw w Kromerowie

Areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw w Kromerowie

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

Na wniosek olsztyńskich i barczewskich śledczych sąd aresztował 3 podejrzanych mężczyzn, którzy napadli na stację paliw w m. Kromerowo. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, zabrali pieniądze, alkohol i uciekli. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do zdarzenia doszło w 3 stycznia w m. Kromerowo w godzinach porannych. Zamaskowani sprawcy, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, ukradli pieniądze i alkohol, a następnie uciekli. Od samego początku nad ustaleniem sprawców intensywnie pracowali kryminalni z Wydziału dw z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu olsztyńskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie. Ich operacyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania w ubiegły czwartek (12.04.2018) trzech mieszkańców gm. Barczewo, w wieku 22,24 i 37 lat. W działaniach brali udział również antyterroryści oraz użyty był pies do poszukiwania narkotyków należący do Straży Granicznej z Bezled.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez jednego ze sprawców, policjanci zabezpieczyli przedmioty, które mogły posłużyć mężczyznom do rozboju. Przy jednym z mężczyzn dodatkowo znaleziono 3 porcje użytkowe marihuany.
Napastnicy już usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jeden z nich dodatkowo – zarzut posiadania środków odurzających.

Policjanci prowadzący sprawę napadu na stację paliw i nadzorujący ją prokurator, wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych osób. W sobotę (14.04.2018r) sąd przychylił się do wniosku i wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – jeden z nich na miesiąc, dwóch z nich –na 3 miesiące.

Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Natomiast posiadanie środków odurzających jest zagrożone pozbawieniem wolności do lat 3.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana