Ankieta w sprawie parkingów Park&Ride na terenie Olsztyna i sąsiednich gmin

Ankieta w sprawie parkingów Park&Ride na terenie Olsztyna i sąsiednich gmin

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Urząd Miasta opracował ankietę mającą na celu zbadanie potrzeb mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyn (MOF), obejmującego obszar Olsztyna oraz Gmin Barczewo, Stawiguda, Dywity, Jonkowo, Purda i Gietrzwałd w zakresie lokalizacji parkingów Park&Ride.

Każdego dnia do Olsztyna wjeżdża ok. 17 tys. aut z okolicznych terenów. Tak duża liczba pojazdów sprawia, że podróżowanie ulicami miasta bywa nie najłatwiejsze. Oddanie do użytku obwodnicy stolicy regionu oraz bliskie zakończenie remontów kluczowych ulic na pewno poprawi sytuację.

Równie ważnym elementem może być zachęcenie kierowców spoza Olsztyna, a także z osiedli na obrzeżach miasta, by pozostawiali auta na specjalnych parkingach i podróżowali dalej komunikacją publiczną. Z ta myślą powstaje specjalna analiza dotycząca możliwości lokalizacji parkingów P+R na terenie stolicy Warmii i Mazur oraz sześciu sąsiadujących z nią gmin.

Jednym z elementów przygotowania dokumentacji są konsultacje społeczne. Chcemy poznać opinię mieszkańców o lokalizacji parkingów, ich wyposażeniu i działaniach, które mogą zachęcić do korzystania z nich – informuje Urząd Miasta.

Anonimowa ankieta dostępna jest w formie tradycyjnej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Olsztyna przy pl. Jana Pawła II 1 (wejście od ul. 1 Maja – tam można składać wypełnione ankiety albo ich skan odesłać pod adres konsultacje@lpw-consulting.pl) oraz w formie elektronicznej – formularz Google Forms.

Ankiety można wypełniać i składać do 16 listopada.

Poza tym odbędzie się spotkanie warsztatowe, którego cel to poznanie szczegółowych opinii o lokalizacji parkingów. Już teraz zapraszamy na 14 listopada (środa) na 17:00 do Villi Pallas (ul. Żołnierska 4).

Wszelkie pytania związane z konsultacjami proszę przesyłać pod adres konsultacje@lpw-consulting.pl.

[wypełnij ankietę w sprawie parkingów P+R]
Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Groźny wypadek na al. Sikorskiego. Kierowca potrącił dwie osoby

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem samochodu