Ambasador Niemiec z wizytą u marszałka

Ambasador Niemiec z wizytą u marszałka

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin gościł ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w RP Rolfa Nikela.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat współpracy polsko-niemieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem partnerstwa na szczeblu samorządowym.

– Na Warmii i Mazurach znajduje się wiele podmiotów, które od lat budują bardzo dobre relacje polsko-niemieckie – podkreślał marszałek Brzezin. – Aktywna współpraca samorządów oraz organizacji pozarządowych z partnerami niemieckimi przynosi wymierne korzyści nie tylko społecznościom lokalnym, ale również pozytywnie wpływa na rozwój całego regionu.

Ważnym aspektem dwustronnych relacji – o czym szeroko mówił ambasador Nikel – są kontakty gospodarcze. Wiele firm z naszego regionu prowadzi aktywną wymianę handlową z partnerami niemieckimi. Obaj rozmówcy zgodnie stwierdzili, że nadal istnieje duża przestrzeń do tworzenia więzi biznesowych.

Ambasadorowi towarzyszył Wojciech Wrzecionkowski, konsul honorowy RFN w Olsztynie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a