Ambasador Czech spotkał się z marszałkiem

Ambasador Czech spotkał się z marszałkiem

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowe UM WW-Mfot. mat. prasowe UM WW-M

Marszałek Gustaw Marek Brzezin spotkał się z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Republiki Czeskiej w RP Jakubem Karfikiem.

To już kolejny pobyt ambasadora na Warmii i Mazurach. Jakub Karfik niezmiennie zachwyca się atrakcyjnością naszego regionu. Jak powiedział, cieszy go rosnące zainteresowanie turystyczne „krainą tysiąca jezior” wśród Czechów.

– Warmia i Mazury skutecznie urzekają pięknem i gościnnością – potwierdził marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Ale charakteryzujemy się również otwartością do współpracy zarówno na szczeblach samorządowych, jak i biznesowych, zwłaszcza na polu naszych inteligentnych specjalizacji – przemysłu drzewnego, ekonomii wody i produkcji naturalnej żywności.

Ambasador Karfik wyraził dbałość o przyciąganie czeskich inwestorów do województwa warmińsko-mazurskiego. Zauważył, że otwarcie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zbliży nas do Europy. Goście szczególnie zainteresowani byli ochroną środowiska, zwłaszcza w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Ambasadorowi towarzyszyli: radca ambasady Petr Maryška, Jaromír Pečonka, dyrektor generalny firmy Eco Wind Construction S.A., oraz Bohdana Horáčková, dyrektor generalny CEZ Polska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Domki letniskowe – udana inwestycja w wypoczynek

Domki letniskowe czy też domki rekreacyjne dzięki nowoczesnym