Akcja „SMOG” w powiecie olsztyńskim

Akcja „SMOG” w powiecie olsztyńskim

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. wm.policja.gov.plfot. wm.policja.gov.pl

Policjanci przy wykorzystaniu analizatora spalin sprawdzają czy pojazdy poruszające się po naszych droga nie emitują nadmiernej emisji spalin. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu tych pojazdów, które stwarzają zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Podobnie jak policjanci ruchu drogowego na terenie całego kraju, tak i policjanci z olsztyńskiej drogówki prowadzą dzisiaj akcję „SMOG”. Akcja, która rozpoczęła się od godzin porannych ma na celu skontrolowanie jak największej ilości pojazdów i wyeliminowanie z ruchu aut, które stwarzają zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Do dzisiejszych działań zaangażowali się policjanci ruchu drogowego, którzy dysponują specjalistycznym radiowozem wyposażonym m.in. w analizator spalin. Policjanci olsztyńskiej drogówki zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, które poruszają się po naszych drogach oraz na wadliwe działanie układu wydechowego lub nieprawidłowej pracy silnika. Pod lupę policjantów trafią przede wszystkim auta dostawcze i ciężarowe, których stan techniczny często zostawia wiele do życzenia.

Pamiętajmy, że nadmierna emisja dymu z układu wydechowego, może świadczyć o tym, że z naszym autem nie do końca wszystko jest w porządku. W takiej sytuacji należy jak najszybciej pojechać do najbliższego warsztatu aby sprawdzić czy nie doszło do uszkodzenia naszego samochodu.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali