Agresywny i uzbrojony mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Agresywny i uzbrojony mężczyzna zatrzymany przez policjantów

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Dobrego Miasta odpowie przed sądem najprawdopodobniej za uszkodzenie ciała 33-latka. Sprawca ranił pokrzywdzonego dwukrotnie nożem, a następnie uciekł. Agresywny i uzbrojony 43-latek został obezwładniony przez funkcjonariuszy po krótkim pościgu. Policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu wtargnął do domu 33-latka, gdzie przebywała jego była partnerka. 43-latek miał przy sobie nóż, którym dwukrotnie ugodził w okolicę głowy właściciela mieszkania. Najprawdopodobniej mężczyzna zrobił to z zazdrości o kobietę.

Gdy sprawca uciekł na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Ranny 33-latek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Olsztynie.

Funkcjonariusze po uzyskaniu rysopisu sprawcy natychmiast ruszyli za nim w pościg. W niespełna godzinę namierzyli 43-latka. Mieszkaniec Dobrego Miasta był agresywny i groził im nożem. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec napastnika środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu, a następnie, gdy to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, a napastnik ruszył w ich stronę, jeden z policjantów wyciągnął broń i oddał dwa strzały ostrzegawcze w kierunku bezpiecznym. Wtedy to 43-latek odłożył nóż i zaczął wykonywać polecenia policjantów.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwi byli także pokrzywdzeni. Z przesłuchaniem wszystkich osób trzeba będzie poczekać do ich całkowitego wytrzeźwienia.
Dopiero po zapoznaniu się z całym materiałem dowodowym prokurator podejmie decyzję o treści zarzutów.

Źródło: KWP Olsztyn (mp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w