Agresywny i uzbrojony mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Agresywny i uzbrojony mężczyzna zatrzymany przez policjantów

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Dobrego Miasta odpowie przed sądem najprawdopodobniej za uszkodzenie ciała 33-latka. Sprawca ranił pokrzywdzonego dwukrotnie nożem, a następnie uciekł. Agresywny i uzbrojony 43-latek został obezwładniony przez funkcjonariuszy po krótkim pościgu. Policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu wtargnął do domu 33-latka, gdzie przebywała jego była partnerka. 43-latek miał przy sobie nóż, którym dwukrotnie ugodził w okolicę głowy właściciela mieszkania. Najprawdopodobniej mężczyzna zrobił to z zazdrości o kobietę.

Gdy sprawca uciekł na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Ranny 33-latek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Olsztynie.

Funkcjonariusze po uzyskaniu rysopisu sprawcy natychmiast ruszyli za nim w pościg. W niespełna godzinę namierzyli 43-latka. Mieszkaniec Dobrego Miasta był agresywny i groził im nożem. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec napastnika środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu, a następnie, gdy to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, a napastnik ruszył w ich stronę, jeden z policjantów wyciągnął broń i oddał dwa strzały ostrzegawcze w kierunku bezpiecznym. Wtedy to 43-latek odłożył nóż i zaczął wykonywać polecenia policjantów.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwi byli także pokrzywdzeni. Z przesłuchaniem wszystkich osób trzeba będzie poczekać do ich całkowitego wytrzeźwienia.
Dopiero po zapoznaniu się z całym materiałem dowodowym prokurator podejmie decyzję o treści zarzutów.

Źródło: KWP Olsztyn (mp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236