9-latkowie bawili się zapałkami i podpalili stodołę. Straty wstępnie oszacowano na 750 tys. złotych

9-latkowie bawili się zapałkami i podpalili stodołę. Straty wstępnie oszacowano na 750 tys. złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztynfot. KWP Olsztyn

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyli się dwaj młodzi mieszkańcy Lubawy. 9-latkowie wracając ze szkoły podeszli do stodoły, którą codziennie mijali idąc na lekcje. Mając przy sobie zapałki postanowili podpalić drewniany budynek. Kiedy ogień zaczął się rozprzestrzeniać, uciekli. Straty wstępnie oszacowano na 750.000 złotych.

Lubawscy policjanci patrolując teren miasta i gminy Lubawa zauważyli na jednej z ulic zadymienie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i wezwali straż pożarną. Okazało się, że paliły się budynki gospodarcze, drewniana stodoła oraz garaż.

Lubawscy policjanci wspólnie z właścicielami budynków ratowali ich dobytek m.in. samochód osobowy, ciągnik rolniczy, przyczepkę rolniczą, agregat prądotwórczy oraz rowery. Na miejsce przyjechała straż pożarna, która przeprowadziła akcję gaśniczą budynków. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili sprawców pożaru. Okazali się nimi dwaj 9-latkowie, którzy wracając ze szkoły, postanowili zapałkami podpalić budynek.

Młodzi chłopcy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Straty wstępnie oszacowano na 750.000 złotych.

źródło: KWP Olsztyn (jk/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych