545. urodziny Mikołaja Kopernika

545. urodziny Mikołaja Kopernika

mikolaj-kopernik

Mikołaj Kopernik był jednym z najsłynniejszych mieszkańców Olsztyna. Na olsztyńskim zamku, pełnił obowiązki administratora dóbr wspólnych warmińskiej kapituły katedralnej. W poniedziałek (19 lutego) przypada 545. rocznica urodzin wybitnego astronoma. Nie może zatem zabraknąć imprezy i urodzinowego tortu. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w olsztyńskim Planetarium.

Urodziny Kopernika to nie jedyny powód do świętowania. Tego dnia, olsztyńskie Planetarium obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Instytucja została otwarta z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i dziś jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Podwójne urodziny rozpoczną się o 17:00, całość uświetni recital Haliny Frąckowiak „Serca Gwiazd”. Impreza jest biletowana, bezpłatne wejściówki można odebrać w Planetarium. Ilość miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM:
17:00 – przywitanie gości
17:05 – wystąpienia okolicznościowe
17:10 – prelekcja dr Wojciecha Szalkiewicza pt. „Kopernik i pieniądze”
17:50 – recital Haliny Frąckowiak „Serca Gwiazd”
19:00 – tort urodzinowy Mikołaja Kopernika i Planetarium

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W sobotę stracił prawo jazdy, a w niedzielę nietrzeźwy spowodował kolizję

Pewien 22-latek w Olsztynie nie dość, że wykazał