5000 euro dla absolwentki Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie

5000 euro dla absolwentki Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat .prasowy/Graylingfot. mat .prasowy/Grayling

Firma Tetra Pak uhonorowała najlepszą absolwentkę Wydziału Nauki o Żywności. Nagrodę o równowartości 5000 euro przyznano podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, połączonej z wręczeniem dyplomów ukończenia studiów wyższych absolwentom rocznika 2017/2018.

Tetra Pak od ponad 20 lat nagradza wysiłki najzdolniejszych absolwentów, którzy osiągają świetne wyniki w nauce oraz angażują się w działalność akademickich kół naukowych. Nagroda ma na celu wsparcie polskiego przemysłu spożywczego. Laureatką tegorocznego wyróżnienia została Justyna Tarapata, absolwentka studiów I stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa oraz studiów II stopnia w obszarze technologii żywności i żywienia człowieka. Pierwsze szlify zawodowe zdobyła w branży mleczarskiej, m.in. podczas praktyk w Dziale Produkcji i Laboratorium Fizykochemicznym Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL oraz w Instytucie Innowacji Przemysłu Mleczarskiego w Mrągowie. Laureatka wkrótce rozpoczyna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim studia doktoranckie w zakresie biogospodarki. Swoją przyszłość wiąże z pracą naukową.

Wyróżnienie, którym nagradzamy najlepszych absolwentów Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wręczymy w tym roku już po raz 21. Oznacza to, że już od ponad dwóch dekad promujemy nowych, znakomicie wyszkolonych, przyszłych członków kadry dla przemysłu spożywczego i mleczarskiego. Mamy nadzieję, że nasze działania związane z propagowaniem bezpieczeństwa żywności i dbałości o środowisko naturalne oraz dalsza współpraca z uniwersytetem, zaowocują zwiększeniem liczby studentów na wydziałach kształcących specjalistów, którzy zasilą w przyszłości branżę – mówi Małgorzata Gromek, Menedżer Komunikacji w firmie Tetra Pak.

Tetra Pak jest producentem wielomateriałowych opakowań kartonowych, wykorzystywanych w przemyśle spożywczym i mleczarskim do przechowywania żywności płynnej. W swojej działalności firma stawia na najnowsze technologie z zakresu inżynierii procesowej, pakowania i serwisu, pozwalające na utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności, wydajności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Ważnym aspektem działalności jest dla Tetra Pak edukacja dotycząca świadomości ekologicznej konsumentów.

Źródło: mat. prasowy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kontrole przyłączy kanalizacyjnych

W Olsztynie rozpoczęły się kontrole nieruchomości, które mają