5 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii

5 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii

2-rajd-1001-jezior (22)

W niedzielę 24 września odbędzie się 5 edycja rajdu 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii. Jest to największa w Polsce impreza rajdowo-towarzyska o charakterze sportowym, która nawiązuje do legendarnego rajdu 1000 Jezior i historii motorsportu na Warmii – rajdów asfaltowych rozgrywanych w Olsztynie i w okolicach w latach ’60 i ’70.

5 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii w Dobrym Mieście coraz bliżej. Trasy na drogach asfaltowych w gminie Dobre Miasto i Dywitach wyznaczone. Długość rajdu dla „zawodowców”, którzy mają licencje sportowe wynosi prawie 130 km, w tym około 50 km podzielonych na 8 OS. Natomiast „amatorzy” w ramach regulaminu SKJS przejadą niespełna 120 km, w tym pokonają 7 prób sportowych o długości 25 km.

W obydwu regulaminach, tj: RO i SKJS wydzielono klasy dla ” Legend Rajdowych na Warmii” tak, żeby każdy biorący udział znalazł coś dla siebie. Rajd ten będzie jednocześnie 7 Rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Start o godz. 9:00 z bramy ustawionej w Skansenie Miejskim przy ul. Sowińskiego 15. Organizatorzy rajdu spodziewają się startu załóg zagranicznych oraz tych, którzy swoimi autami z ubiegłego wieku tak wiele zamieszali w historii motosportu w Polsce.
Więcej informacji na stronie www.rajd1001jezior.pl

5-rajd-1001-jezior

Źródło: rajd1001jezior.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego