5 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii

5 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii

2-rajd-1001-jezior (22)

W niedzielę 24 września odbędzie się 5 edycja rajdu 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii. Jest to największa w Polsce impreza rajdowo-towarzyska o charakterze sportowym, która nawiązuje do legendarnego rajdu 1000 Jezior i historii motorsportu na Warmii – rajdów asfaltowych rozgrywanych w Olsztynie i w okolicach w latach ’60 i ’70.

5 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii w Dobrym Mieście coraz bliżej. Trasy na drogach asfaltowych w gminie Dobre Miasto i Dywitach wyznaczone. Długość rajdu dla „zawodowców”, którzy mają licencje sportowe wynosi prawie 130 km, w tym około 50 km podzielonych na 8 OS. Natomiast „amatorzy” w ramach regulaminu SKJS przejadą niespełna 120 km, w tym pokonają 7 prób sportowych o długości 25 km.

W obydwu regulaminach, tj: RO i SKJS wydzielono klasy dla ” Legend Rajdowych na Warmii” tak, żeby każdy biorący udział znalazł coś dla siebie. Rajd ten będzie jednocześnie 7 Rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Start o godz. 9:00 z bramy ustawionej w Skansenie Miejskim przy ul. Sowińskiego 15. Organizatorzy rajdu spodziewają się startu załóg zagranicznych oraz tych, którzy swoimi autami z ubiegłego wieku tak wiele zamieszali w historii motosportu w Polsce.
Więcej informacji na stronie www.rajd1001jezior.pl

5-rajd-1001-jezior

Źródło: rajd1001jezior.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,