40 milionów złotych na kształcenie zawodowe

40 milionów złotych na kształcenie zawodowe

- Kategoria: Wiadomości
0

pieniadze21660236978.jpeg

Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na dofinansowanie przedsięwzięć, których celem jest rozwój  szkolnictwa zawodowego w regionie. Zarząd województwa zaakceptował listę 65 projektów, które takie wsparcie otrzymają.

Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają łącznie dofinansowanie w wysokości ponad 40 mln zł. Pieniądze te umożliwią m.in. realizację wysokiej jakości staży, praktyk i kursów zawodowych dla uczniów, kształtowanie ich kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz doposażenie bazy dydaktycznej. Działania będą realizowane w oparciu o ścisłą współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Pieniądze pochodzą z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Oś 2 Kadry dla gospodarki, Działanie 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego, Poddziałanie 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego).

Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie, będzie dostępna na stronie www.rpo.warmia.mazury.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

7. edycja Olsztyn Green Festival w tym roku nie odbędzie się

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował wczoraj na swoim