39-latka w dniu swoich urodzin straciła prawo jazdy

39-latka w dniu swoich urodzin straciła prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-alko

Pewna mieszkanka Bartoszyc została zatrzymana do kontroli drogowej. Okazało się, że akurat tego dnia obchodzi swoje 39–urodziny. Z pewnością na długo zapamięta ten dzień, bo policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Kobieta była nietrzeźwa, w organizmie miała promil alkoholu. Za przestępstwo, które popełniła odpowie przed sądem, grożą jej surowe konsekwencje.

W niedzielę (11.03.2018) bardzo wcześnie rano – tuż po godz. 4:00, policjanci z Bartoszyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Suzuki. Za kierownicą siedziała 39–latka, która jak się okazało tego dnia świętowała swoje urodziny. Akurat te urodziny na długo zapadną jej w pamięć, ponieważ zamiast cieszyć się z otrzymanych prezentów, musiała oddać policjantom swoje prawo jazdy. Jak się okazało mieszkanka Bartoszyc siedząc za kierownicą auta miała w organizmie promil alkoholu. Wkrótce kobieta będzie miała okazje wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Kodeks karny dla pijanych za kierownicą przewiduje dotkliwe konsekwencje. Najsurowszą z nich może być kara nawet 2 lat za kratami. Prawo jazdy zostaje zatrzymane na co najmniej 3 lata i trzeba wpłacić minimum 5 tys. zł. na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili