35-latek bez uprawnień i na „podwójnym gazie” wjechał do przydrożnego rowu

35-latek bez uprawnień i na „podwójnym gazie” wjechał do przydrożnego rowu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot .policja.gov.plfot .policja.gov.pl

Wczoraj, na drodze pomiędzy m. Barczewko i m. Gady, najprawdopodobniej 35-letni mieszkaniec gm. Dywity kierował vw na podwójnym gazie, nie mając uprawnień do kierowania. Mężczyzna z nieznanych dotąd przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Na fotelu pasażera wiózł upojonego alkoholem 55-latka. Na szczęście, nieodpowiedzialnym mężczyznom nic się nie stało.

Wczoraj (08.03.2018r.), po godz. 14-tej, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który wjechał do rowu w pobliżu miejscowości Gady, gm. Dywity. Po przybyciu na miejsce zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Według wstępnych ustaleń policjantów, to 35-letni mieszkaniec gm. Dywity, będąc w stanie nietrzeźwości kierował vw na drodze pomiędzy m. Barczewko i m. Gady.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z nieznanych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdował się pasażer, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Na szczęście obojgu mężczyznom nic się nie stało. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyźni po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni. Podejrzewany o kierowanie na „podwójnym gazie”, bez uprawnień i spowodowanie kolizji mężczyzna odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a