27-latka padła ofiarą oszustwa metodą na „policjanta”

27-latka padła ofiarą oszustwa metodą na „policjanta”

- Kategoria: Na sygnale
0

pieniadze-6_1280_copy_640x427.jpg

Ofiarą wyrafinowanego oszusta stała się 27-letnia kobieta, z którą telefonicznie skontaktował się rzekomy funkcjonariusz policji. Mężczyzna pod przykrywką prowadzonej tajnej akcji, ukierunkowanej na zatrzymanie mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstwa, wyłudził od kobiety jej dane osobowe. 27-latka oprócz swoich danych podała również login i kod do konta bankowego. Po pewnym czasie pokrzywdzona zorientowała się, że z jej konta zniknęła kwota 700 złotych. 

We wtorek (17.11.2020r.) parę minut po godzinie 15:00 w szczycieńskiej komendzie stawiła się 27-latka, która oświadczyła, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa metodą na tzw. „policjanta”. Kobieta dodała, że w tym samym dniu, z zastrzeżonego numeru telefonu, skontaktował się z nią mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza policji. Mężczyzna miał przekazać jej informację, że prowadzi tajną akcję ukierunkowaną na zatrzymanie osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa. W trakcie rozmowy przekazał, że musi ona podać swoje dane, login oraz kod do konta bankowego, aby nie paść ich ofiarą. 

Rzekomy funkcjonariusz był na tyle wiarygodny, że kobieta podała mu wszystkie informacje, o które poprosił. Po kilku godzinach 27-latka zorientowała się, że z jej konta zniknęła kwota 700 złotych. Wtedy również uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszusta. 

Kobieta natychmiast stawiła się w szczycieńskiej komendzie i powiadomiła o zaistniałym zdarzeniu funkcjonariuszy.

Zapamiętaj!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu. Poinformuj Policję.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych