27-latek przez pół roku okradał swojego pracodawcę

27-latek przez pół roku okradał swojego pracodawcę

- Kategoria: Na sygnale
0

20150408-082853.jpg

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty. Mężczyzna przez pół roku wynosił z firmy, w której był zatrudniony róże elementy służące do konstruowania huśtawek. Następnie wystawiał je do sprzedaży na jednym z portali internetowych. Został zatrzymany przez policjantów i już usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał.

W miniony piątek w południe oficer dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że z terenu zakładu pracy giną różne elementy służące do konstruowania huśtawek i urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw.

Na miejsce zgłoszonej interwencji natychmiast pojechali kryminalni i zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty. Mężczyzna miał przy sobie m.in. śruby, nakrętki oraz mocowania do huśtawek.

W trakcie zbierania materiału dowodowego okazało się, że 27-latek był zatrudniony w tej firmie. Od ponad pół roku bez zgody właściciela po zakończonej pracy zabierał różne elementy. Następnie wystawiał je na jednym z portali internetowych, gdzie oferował ich sprzedaż.

W sumie właściciel firmy wartość strat jakie poniósł oszacował na blisko 1500 złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego