25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie już za nami

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie już za nami

wosp-2017-olsztyn

W niedzielę 25 stycznia odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już 25 edycja tego wydarzenia. Jak co roku w Olsztynie nie zabrakło atrakcji.

Celem zbiórki 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

25. finał WOŚP w Olsztynie odbywał się równolegle w dwóch miejscach: tradycyjnie na Starym Mieście oraz w Galerii Warmińskiej. W obu lokalizacjach zaplanowano wiele atrakcji. Koncerty, animacje i zabawy dla uczestników. Wśród wykonawców m.in. zespoły: „Po godzinach”, „Hitano”, „Romanca” czy „Iraas Band”. Wśród atrakcji w Galerii Warmińskiej znalazły się pokazy flamenco i capoeiry oraz wizyta iluzjonisty. Pojawili się również sportowcy z olsztyńskich klubów Stomil Olsztyn i Indykpol AZS Olsztyn oraz mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk.

Poza wydarzeniami na starówce oraz w Galerii Warmińskiej, w całym Olsztynie odbywały się liczne imprezy towarzyszące. Wśród nich m.in. konkursy młodych talentów, kiermasze, pokazy zabytkowych pojazdów oraz kąpiel z olsztyńskimi morsami nad jez. Ukiel.

Punktualnie o godz. 20:00 rozbłysło „Światełko do Nieba”. Aktualnie trwa liczenie pieniędzy z prowadzonej kwesty. Na tą chwilę (godz. 22) olsztyński oddział WOŚP zebrał już ponad 446 tys. zł. Jest to rekord dotychczasowych zbiórek w Olsztynie.

Galeria zdjęć:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili