25 festyn gminny „Stawigudiada 2018”

25 festyn gminny „Stawigudiada 2018”

stawigudiada-2018a

W sobotę, 14 lipca 2018 roku na Stadionie Sportowym w Stawigudzie odbędzie się jubileuszowy Festyn Gminny „Stawigudiada 2018”.

Historia festynu sięga roku 1994, wtedy już powstała nazwa własna „Stawigudiada”. Trzeba pamiętać, że w tym czasie tego typu imprezy wyglądały całkiem inaczej, i skupiały się na organizacji turniejów, konkursów i występów grup lokalnych. Oprócz tego odbył się pierwszy Turniej Zakładów Pracy, który przetrwał wiele lat – pomysł Ali Kurzępy- ówczesnego sołtysa wsi Stawiguda w tym czasie. Mimo skromnych środków udało się pozyskać gwiazdę, którą był zespół „Harlem”- stawiali pierwsze kroki, dlatego stać nas było na nich – już za rok byliby dla nas nieosiągalni. Festyn odbył się na betonowym placu przy boisku – obecnie w tym miejscu jest usytuowane boisko Orlik.

Nie wiadomo kiedy minął ten czas, ale to już 24 lata i czas na jubileuszowy XXV Festyn Gminny „Stawigudiada 2018”. Odbędzie się w sobotę 14 lipca. Cieszymy się, że po rocznej przerwie wracamy na Stadion Sportowy, miejsce najlepsze w Stawigudzsie do organizacji tego typu przedsięwzięć. Zauważyliśmy, że najbardziej publiczności odpowiada muzyka dance – koncertu Zenka Martyniuka sprzed 2 lat nie da się przebić, bo król jest jeden, ale jest wielu znanych i lubianych wykonawców tego rodzaju muzyki, chociażby zespół „Skaner” !!!

Zespół SKANER pojawił się na rynku muzycznym w 1993 roku, a Robert Sasinowski (wcześniej jeden z założycieli grupy BOYS) został liderem i wokalistą grupy. Już pierwsze nagrania: „Kino Kino”, „Weronika”, „Gwiezdny pył”, spodobały się słuchaczom ale prawdziwy sukces, nagrody i popularność przyniosła piosenka i płyta pt. „Nadzieja”. Do tego utworu powstał też pierwszy teledysk, który obejrzało miliony widzów legendarnego programu telewizji Polsat – „Disco Polo Live”. Od tego czasu powstało kilkanaście niezapomnianych przebojów „Moja wolność”, „American Boy”, „Lato w Kołobrzegu” , „Wracaj do mego świata”, „Afryka” , „Wakacyjny romans”, „Wiosna” czy „Żołnierz”. Dzięki nim i atrakcyjnym koncertom SKANER otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Za większość kompozycji, teksty i stronę wokalną odpowiada Robert Sasinowski. Przez kilkanaście lat pracy w studiach nagrań i na estradzie współpracował z wieloma muzykami i DJ’ami. Obecnie na scenie występuje z grupą taneczną, która dba o odpowiednią dynamikę i choreografię koncertów, a piosenki komponuje i nagrywa we własnym studio nagrań.        Efekty tej pracy mogą ocenić słuchacze na najnowszej płycie pt. „Zagraj zemną”, która ukazała się 20 X 2009 nakładem firmy fonograficznej Green Star. Robert Sasinowski był gościem wielu programów telewizyjnych: Disco Polo Live – Polsat, Rozmowy w toku – TVN, Kulisy sławy – TVN, Fakty – TVN, Big Brother – TV4, Disco Stacja ITV, Disco Polo Live – ITV, TV Białystok i inne.

Latem 2009 w ramach cyklu o najlepszych zespołach disco polo ukazała się książka z płytą CD podsumowująca dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Zespół niezmiennie cieszy się dużą popularnością grając co roku wiele koncertów. Dobry kontakt z publicznością, prawdziwe przeboje i dynamiczny występ dają gwarancję dobrej zabawy.

Kolejną grupą dance  ale młodszego pokolenia jest wschodząca gwiazda disco polo, stylem przypominająca zespół „Piękni i młodzi”, grupa „Basta” !!!

Basta – według większości jej fanów, to nowa Królowa Disco Polo. Eva Basta to właśnie ona cieszy się obecnie największą popularnością. Znana jest nie tylko z tego, że jest znana, ale … dzięki artystycznym dokonaniom. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w zespole Viper, a następnie zasiliła szeregi formacji Focus, gdzie występowała jako tancerka i choreografka. W 2008 roku artystka postanowiła spróbować sił jako wokalistka i z tej potrzeby zrodził się zespół BASTA.
W krótkim czasie powstały teledyski. Zespół otrzymał nagrodę „Debiut Roku” na Festiwalu w Ostródzie. Wobec tak szybko rozwijającej się kariery Eva w roku 2009 wydał debiutancki album pt. „I BASTA”. Z czasem piosenkarka jeszcze bardziej rozwinęła swoje skrzydła i została prowadzącą takich programów telewizyjnych jak „Discostacja Kulisy”, „Hity na zawsze”, „Shortcut Disco Polo”, „Slide show”, czy w 2013 roku „Mistrz Kierownicy, najszybszy kierowca disco”.     Popularność zespołu rosła a znakiem rozpoznawczym Basty były duże koncertowe występy muzyczno-taneczne. Basta smak wielkiego sukcesu poczuła w 2011 roku, po wydaniu utworu „Malyna” razem z Marcinem Millerem z zespołu Boys. Jako pierwsza kobieta stworzyła wyśmienity duet z wokalistą grupy BOYS.

Eva to kobieta o wielu talentach. Poprowadziła wspólnie z Kevinem Aistonem Disco HIT Festival Kobylnica, a w roku 2012 wykonała piosenkę pt. „Mietek” z kontrowersyj-nym Karrambą. Wtedy zyskała status pierwszej discopolowej celebrytki, gdyż zaczęła pojawiać się w niezwykle doborowym towarzystwie; znanych aktorów, piosenkarek i celebrytów.

Prawdziwe muzyczne zamieszanie nastąpiło po wydaniu takich przebojów jak „Hej czy Ty wiesz”, „Mała prawda” oraz „Już nie zatańczy dla mnie” – odpowiedź na mega hit zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Kolejno Basta wydała drugi album pt. „Jest Magia. Magia jak…”. Jako pierwsza kobieta z branży została zaproszona do show Kuby Wojewódzkiego. W roku 2017 pojawiła się kolejna płyta zawierająca aktualnego mega przeboje zespołu „Co Mi Zrobisz”, „Ta miłość”, „8 sekund” w duecie z Jackiem Stachurskym, czy „Gruby Balet”. Wszystkie dokonania zespołu zagwarantowały Baście miejsce w ścisłej czołówce zespołów disco polo. Materiał: Książka „Disco Polo Encyklopedia” Paweł Pieniążek.

Któż nie lubi słuchać przebojów Seweryna Krajewskiego, czy Krzysztofa Klenczona , Czerwonych Gitar i Trzech Koron, dla nich wielka niespodzianka w postaci nostalgicznego koncertu zespołu „Trzy Gitary” !!!

Panie, które były na koncercie z okazji Dnia Kobiet pamiętają charyzmatycznego lidera wokalistę, gitarzystę, łudząco z głosu jak i z wyglądu podobnego do młodego Seweryna Krajewskiego- Marcina Niewęgłowskiego. Ich koncert przypadł wszystkim do gustu, dlatego postanowiliśmy zaprosić grup ponownie, żeby i panowie mieli okazje ich posłuchać.

Marcin Niewęgłowski – ex Czerwone Gitary, gitarzysta, wokalista, kompozytor. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie gitary w Pile. Ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (instrumentalistyka – gitara) oraz Akademię Sztuki w Szczecinie na wydziale instrumentalnym, specjalność – gitara. W 2001 zespół, którego był solistą, otrzymał główną nagrodę Ogólnopolskich Prezentacji Muzyki z gwiazdą „Czerwone Gitary” w Stargardzie Szczecińskim. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki im. Krzysztofa Klenczona w Szczytnie oraz nagrody specjalnej rodziny Klenczonów. Lider zespołu Trzy Gitary. W czerwcu 2014, grupa wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, na którym zdobyła Nagrodę Internautów. Do Marcina Niewęgłowskiego trafiła także nagroda specjalna od rodziny Klenczonów – gitara Krzysztofa Klenczona. W 2014 rozpoczął współpracę z zespołem Czerwone Gitary. Pierwszy wspólny koncert Marcina Niewęgłowskiego z Czerwonymi Gitarami miał miejsce 3 grudnia 2014 w Zabrzu. W 2015 roku brał udział w jubileuszowej trasie koncertowej z okazji 50-lecia zespołu Czerwone Gitary oraz w trasie koncertowej po USA i Kanadzie. Na ostatniej płycie Czerwonych Gitar zatytułowanej Jeszcze raz, której premiera odbyła się 14 marca 2015, znajduje się jego kompozycja „Słowa”, do której tekst napisał Bogdan Malach.

Trzy Gitary-to jedna z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Wysoki poziom artystyczny zespołu a nade wszystko łudząco podobne do oryginału głosy muzyków powodują, iż koncerty Trzech Gitar stanowią bardzo atrakcyjną propozycję wpisującą się w każdy typ imprez: od dużych koncertów poprzez lokalne imprezy, tj. majówki, dni miast-gmin, festyny, dożynki oraz integracyjne imprezy firmowe.

Zespół otrzymał główną nagrodę  Ogólnopolskich Prezentacji Muzyki z gwiazdą „CZERWONE GITARY” w Stargardzie Szczecińskim oraz nagrodę internautów na II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku.

To nie wszystkie atrakcje naszego festynu, o pozostałych można się dowiedzieć z plakatu. Gwarantujemy świetną zabawę, pogodę , relaks na świeżym powietrzu, dlatego już dziś zapraszamy 14 lipca do spędzenia wspólnie z nami czasu na jubileuszowej „Stawigudiadzie”.

stawigudiada-2018

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały