24-latek zatrzymany za groźby karalne wobec Prezydenta Olsztyna

24-latek zatrzymany za groźby karalne wobec Prezydenta Olsztyna

- Kategoria: Na sygnale
1

zatrzymany-4678979

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 24-latka, który na jednym z forów internetowych groził włodarzowi Olsztyna. Sprawą mieszkańca Olsztyna zajmie się Prokuratura.

Po tragicznym zdarzeniu w Gdańsku, w którym zginął Prezydent Gdańska, na forach internetowych zarówno tych lokalnych i ogólnopolskich, pojawiły się negatywne komentarze wobec innych gospodarzy miast w Polsce. Jeden z nich dotyczył Prezydenta Olsztyna. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie monitorując strony internetowe, wczoraj na jednym z nich zauważyli wpis, który może wyczerpywać znamiona artykułu 190 kodeksu karnego, a więc gróźb karalnych.

Art.190 jasno mówi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Należy pamiętać, że formułowanie gróźb jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. I taki wniosek wpłynął wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie czynności operacyjnych policjanci zwalczający cyberprzestępczość bardzo szybko ustalili adres zamieszkania osoby, która dokonała tego wpisu. Wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych, jednak nie stawiał oporu podczas zatrzymania. 24-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli 400 gramów marihuany.

Dzisiaj pod nadzorem prokuratora z udziałem mężczyzny będą wykonywane dalsze czynności.

Źródło: KWP Olsztyn (kw)

1 Komentarz

  1. Witamy w Polsce

    I po co ucinacie głos ? Bo mówi ała jak go do podłogi sciągacie ? I to jest Polska. Zabojca prezydenta gdn idzie sobie normalnie w kajdanach, a koleżka za pare smiesznych slow i 400 g trawy jest traktowany jak jakiś smiec.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Internetowy oszust usłyszał zarzuty

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko