230 piłkarzy na Neymar Jr’s Five w Olsztynie

230 piłkarzy na Neymar Jr’s Five w Olsztynie

mat.organizatora/fot. Sandra Biegunmat.organizatora/fot. Sandra Biegun

W piątek 25 maja odbył się w Olsztynie siódmy przystanek eliminacyjny, trzeciej edycji turnieju Neymar Jr’s Five. Na boisku znajdującym się przy ulicy Konofojskiego stawiły się aż 43 drużyny. Zwyciężyła ekipa NIEZNANI OLSZTYN, która w ostatnim meczu zmierzyła się z TUR BARCZEWO. Oba zespoły są już pewne gry 9 czerwca w krajowym finale. Stawka: wyjazd do Brazylii na rozgrywki z mistrzami z 61 państw.

W biurze zawodów zgłosiło się 235 zawodników. W Olsztynie został tym samym ustanawiany nowy rekord frekwencji. W ciągu trzyletniej historii imprezy, w żadnym mieście nie stawiło się w tylu graczy. O 17:30 organizatorzy zebrali wszystkich na murawie i wyjaśnili zasady gry. Dla przypomnienia – w meczu zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich rywali przed upływem 10 minut lub po ostatnim gwizdku będzie w przewadze liczebnej. Spotkania były rozgrywane systemem pucharowym. Przegrani wracali do domu, a wygrani cieszyli się z awansu.

Większość uczestników brała już udział w Neymar Jr’s Five i była oswojona ze złotą zasadą „tracisz bramkę, tracisz zawodnika”. Wszyscy, których ominęły rozgrywki w ubiegłych latach, szybko przekonali się na czym polega gra w turnieju sygnowanym imieniem gwiazdy PSG. Rzuty karne na pustą bramkę z połowy boiska, pojedynki 1 vs 1 w przypadku remisu, dużo technicznych sztuczek.

Każda z drużyn próbowała ugryźć nietypowy format na swój sposób. Część stawiała na mocny pressing i szybkie strzelenie bramki, inni na konsekwentną grę w obronie i wyczekiwanie na błąd przeciwnika. Najkrótszy mecz trwał niecałe 4 minuty, najszybciej strzelona bramka padła w 5 sekundzie spotkania. W czasie ćwierćfinałów nad boiskiem pojawiły się burzowe chmury i zaczęło padać. Techniczna gra w słońcu rodem z Brazylii, zamieniła się w twardy futbol w strugach deszczu, znany z brytyjskich stadionów. Nikt nie myślał jednak o przerwaniu zawodów.

Podczas całego tournée trwają poszukiwania najbardziej utalentowanego 16-latka, który w nagrodę pojedzie na Allianz Junior Football Camp odbywający się w ośrodkach Bayernu Monachium. W Olsztynie młodych talentów nie brakowało. Najbardziej wyróżnili się Maciej Dziarmaga i Łukasz Rytlewski z zespołu MIAZGA GUTKOWO. Najmłodsza drużyna udowodniła, że potrafi grać w piłkę i strzela na zawołanie. Zwycięską passę graczy z roczników 2001 i 2002, ustawionych w polu przez starsze rodzeństwo, przerwano dopiero w półfinale. W rezultacie MIAZGA zdobyła 3. miejsce i z bardzo korzystnym bilansem bramkowym zachowała szanse na udział w ogólnopolskim finale.

Gramy i trenujemy razem w Naki Olsztyn. Mamy nadzieję, że dostaniemy się do finału i tam powalczymy. Dziś popełniliśmy tylko jeden błąd, przegraliśmy jedną bramką. A tak cały dzień szło nam świetnie. Super turniej! – mówi najmłodszy uczestnik turnieju, Łukasz.

Bez wątpliwości jednak najlepiej grającym tego dnia zespołem byli zwycięzcy rozgrywek, NIEZNANI OLSZTYN. Pewnie wygrali swoje spotkania, prawie wszystkie przed upływem regulaminowego czasu gry. W finale postawili kropkę nad i, posyłając zawodników TUR BARCZEWO na ławkę i zdobywając główną nagrodę– voucher o wartości 1000 zł do sklepu piłkarskiego R-GOL.com. Obie ekipy będą reprezentowały Olsztyn w warszawskim finale, skąd mistrz Polski poleci do brazylijskiego Praia Grande.

WYNIKI NEYMAR JR’S FIVE W OLSZTYNIE:

I MIEJSCE – NIEZNANI OLSZTYN
II MIEJSCE – TUR BARCZEWO
III MIEJSCE* – MIAZGA GUTKOWO

*awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (09.06) poza ekipami z I i II miejsca zapewni sobie 8. z 12. drużyn z III stopnia podium (o kwalifikacji decyduje bilans bramkowy).

Terminarz kolejnych spotkań rundy kwalifikacyjnej:

 

  • GDAŃSK (26.05.2018)
  • BYDGOSZCZ (27.05.2018)
  • LUBLIN (01.06.2018)
  • WARSZAWA (02.06.2018)
  • ŁÓDŹ (03.06.2018)
  • OGÓLNOPOLSKI FINAŁ: WARSZAWA 9 CZERWCA 2018
  • ŚWIATOWY FINAŁ: PRAIA GRANDE (BRAZYLIA) 21 LIPCA 2018

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TURNIEJU:5vs5 ZAWODNIKÓW: 7 zawodników z rezerwowymi,
wiek: 16 – 25 lat (2 zawodników może być 25+)

MECZ TRWA 10 MINUTrozstrzygnięcie = wyeliminowanie wszystkich przeciwników, brak – dogrywka 1vs1

UTRATA GOLA = STRATA ZAWODNIKA

ZAPISY NA: www.neymarjrsfive.com

Więcej aktualnych informacji nt. turnieju na www.redbull.pl/neymar

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja