22-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

22-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-radiowoz

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, przy którym wywiadowcy, w trakcie kontroli drogowej znaleźli amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających.

Wywiadowcy – czyli policjanci z Wydziałów Wywiadowczo-Patrolowych – w swojej codziennej służbie starają się pozostawać niezauważalni dla otoczenia. Ujawniają w tym czasie szereg przestępstw i wykroczeń szczególnie dokuczliwych społecznie. To oni zatrzymują „na gorącym uczynku” osoby, które dokonują rozbojów, kradzieży, włamań i oszustw. Ujawniają tzw. poszukiwanych, nietrzeźwych kierujących oraz osoby posiadające przy sobie narkotyki. Tak było i tym razem.

Dziś w nocy (13.09.2017) podczas patrolowania ulic miasta, olsztyńscy wywiadowcy zauważyli fiata, który zwrócił ich uwagę. Auto jechało z zaparowanymi szybami a w środku widać było sylwetki kilku osób. Podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

W środku siedziało 5 młodych mężczyzn. Badanie kierowcy alkomatem nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło jednak dziwne zachowanie siedzącego obok pasażera. Młody mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, zachowywał się nerwowo i nie odpowiadał na pytania policjantów. Wywiadowcy podejrzewali, że może on posiadać przy sobie środku odurzające. W wyniku kontroli osobistej, w saszetce 22- latka znaleźli pakunek z białym proszkiem. Badanie substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Młody mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a