19-latek chciał ukraść słup z panelem solarnym i wiatrakiem. Został zatrzymany

19-latek chciał ukraść słup z panelem solarnym i wiatrakiem. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

19-latek z Działdowa odpowie za usiłowanie kradzieży słupa i znajdującego się na nim wiatraka oraz kolektorów solarnych należących do jednej z miejscowych firm. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol na gorącym uczynku. Mimo podjętej ucieczki z miejsca zdarzenia, nie zdołał zbiec i uchronić się przed odpowiedzialnością. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24.04.2018) policjanci z działdowskiej jednostki policji podczas patrolu jednej z ulic na terenie miasta zauważyli leżący na trawniku słup z kolektorem solarnym i wiatrakiem, który wcześniej stał obok baneru reklamowego jednej z miejscowych firm. Funkcjonariusze zaniepokojeni tym widokiem podjechali sprawdzić, co mogło być tego przyczyną. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia zauważyli kryjącego się za banerem młodego mężczyznę. Jeden z policjantów ruszył w jego kierunku, jednak ten zaczął uciekać w stronę znajdującego się nieopodal lasu. Drugi z funkcjonariuszy ruszył radiowozem za mężczyzną chcąc odciąć mu drogę ucieczki. Po chwili uciekinier był już w rękach mundurowych. Policjanci założyli młodzieńcowi kajdanki i przetransportowali na komendę celem wyjaśnienia.

Podejrzanym okazał się 19-letni mieszkaniec Działdowa. W chwili zatrzymania miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie klucz, a w miejscu zdarzenia plecak z narzędziami, które najprawdopodobniej posłużyły mężczyźnie do przestępstwa.

Wczoraj (24.04.2018) 19-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, co jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (kr/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Już w piątek piłkarski turniej Neymar Jr’s Five. Zapisy wciąż otwarte!

W najbliższy piątek (25 maja) turniej Neymar Jr’s