17-latek trafił do szpitala po zażyciu dopalaczy

17-latek trafił do szpitala po zażyciu dopalaczy

- Kategoria: Na sygnale
0

karetka1

17-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński wył i miał konwulsje po zażyciu dopalaczy. Agresywny nastolatek trafił do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Po odzyskaniu świadomości w rozmowie z policjantami przyznał się, że jest pod wpływem środków odurzających.

Dziwne zachowanie 17-latka zaniepokoiło matkę kolegi, do którego przyszedł nastolatek. Jak wstępnie ustalili policjanci chłopak wpadł w szał, miał konwulsje, zaczął wyć i biegać po podwórku. O jego dziwnym zachowaniu kobieta poinformowała pogotowie ratunkowe, które po przybyciu na miejsce przetransportowało go do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Po odzyskaniu świadomości chłopak przyznał w rozmowie z policjantami, że na jego zachowanie miały wpływ dopalacze. Nie chciał jednak przyznać się do tego w jaki sposób wszedł w posiadanie środka odurzającego.

Policjanci prowadzą czynności w związku z narażeniem nastolatka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Informacja o zachowaniu nieletniego trafi też do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policjanci ostrzegają!

Zażywanie dopalaczy wiąże się z wysokim zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego i prowadzi do uzależnienia.

Zgodnie z art. 160 § 1 KK – każdy kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Niestety liczba osób, które zatruły się dopalaczami od 2012 roku wzrasta: w 2012r. było to 29 osób, w 2013 – 97, a w roku 2014 już 103 zatruły się zażywając dopalacze. Największą grupę wśród nich stanowiły osoby w wieku 16 lat (21 osób w 2014 roku). Najwięcej przypadków zatruć dopalaczami odnotowano od 2012 roku w Olsztynie, Elblągu i Ostródzie.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. Spadek zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (18.01) o 3271 nowych