17-latek oszukiwał na aukcjach internetowych. Został zatrzymany

17-latek oszukiwał na aukcjach internetowych. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

komputer

Internetowy oszust z jednego z portali aukcyjnych został namierzony i zatrzymany w Białymstoku. 17-letni mężczyzna na fałszywych aukcjach internetowych sprzedawał akcesoria komputerowe, m.in. karty graficzne. O tym, że coś jest nie tak po kilku dniach zorientowała się kobieta pracująca dla 17-latka i powiadomiła policję. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy oszustwa może grozić kara od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uzyskali informację o fałszywych aukcjach internetowych, na których sprzedawany był sprzęt komputerowy. Mieszkanka Olsztyna, która miała pomagać przy wystawianiu przedmiotów na sprzedaż po kilku dniach zorientowała się, że nie koniecznie wszystko jest legalne. Po kilku telefonach od niezadowolonych klientów, którzy nie otrzymali zamówionego towaru postanowiła o wszystkim poinformować policję.

Podejrzany oszust tylko w jeden dzień pod koniec października zdołał oszukać trzy osoby na łączną kwotę 7500 zł, a trzy inne nieudolnie próbował doprowadzić do zakupu kart graficznych, które w rzeczywistości nigdy nie zostałyby wysłane do odbiorcy. Poszkodowani pochodzili z terenu całej Polski.

W wyniku rzetelnej i systematycznej pracy, funkcjonariusze operacyjni ustalili, że „mózgiem” nielegalnej działalności gospodarczej jest 17-letni mężczyzna. W poszukiwaniu oszusta, po nitce do kłębka policjanci dotarli aż do Białegostoku, gdzie znaleźli i zatrzymali internetowego oszusta. W toku czynności zabezpieczono pieniądze w kwocie 6000 zł.

17-latek po przesłuchaniu usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas udostępniania swojego konta na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych, a także konta bankowego pod pozorem np. pracy – nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie komputera.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego