16-latek pod wpływem alkoholu i bez uprawnień kierował motocyklem

16-latek pod wpływem alkoholu i bez uprawnień kierował motocyklem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dzielnicowi z Biskupca interweniowali wobec 16-latka, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień. Został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Gaj. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że nastolatek był w stanie po użyciu alkoholu. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

W środę około godz. 18:20 w miejscowości Gaj na terenie gm. Bisukpiec (pow. nowomiejski) dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli motocyklistę. W trakcie kontroli okazało się, że motocyklem kierował 16-letni mieszkaniec tej gminy, który nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem. Jakby tego było mało, przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że nastolatek miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Interwencja policjantów przerwała jego beztroską jazdę.

Motocykl został przekazany trzeźwej osobie dorosłej wskazanej przez nastolatka, natomiast jego sprawą wkrótce zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. W toku prowadzonego postępowania wyjaśniane będzie m.in. to w jaki sposób nastolatek uzyskał dostęp do pojazdu, a wcześniej do alkoholu.

Źródło: KWP Olsztyn (lm/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną